• Jesenné prázdniny

• Riaditeľstvo ZŠ Adely Ostrolúckej v Budči oznamuje žiakom a rodičom, že v dňoch od 28.10.2022

do 01.11.2022 budú jesenné prázdniny. Vyučovanie sa začína 02.11.2022 v stredu.

• Deň jablka

• 21.október sa niesol v jabĺčkovom dni. Žiaci 1. A a 1. B mali tematické vyučovanie zamerané na Deň jablka. Počítali jablká na jabloniach, učili sa písať prvé písmená v jabĺčku, dozvedeli sa aké sú jablká prospešné a aké vitamíny obsahujú. Tematický deň mal aj hudobnú časť a všetky piesne o jablkách sme si zaspievali a zatancovali. Odmenou nám boli jablká a ich ochutnávka.

• Súťaž - Plody jesene

• Počas uplynulých 2 týždňov žiaci našej školy tvorili na hodinách výtvarnej výchovy, pracovného vyučovania, príp. doma, nádherné jesenné dekorácie. Použili naozaj všetko, čo krásne obdobie babieho leta ponúka- listy rôznych farieb, šišky, oriešky, žalude, šípky, tekvice, strukoviny, jabĺčka gaštany..... Z fotografií posúďte sami, ako sa im to podarilo.

A keďže išlo o súťaž, tu sú výsledky:

1. stupeň:
            1. miesto – Betka Kelemenová, 3.A  (Slimák)
            2. miesto – Ninka Gašparová, 1.B (Mačičky)
            3. miesto – Oliverko Dvořák, 1.B (Lev, Okienko)

1. stupeň:
            1. miesto – Aďka Zetochová, Miška Vyletelová, 7.A (Domček rodiny Listovcov)
            2. miesto – Timka Rovňanová, 8.A (Ježko)
            3. miesto – Paulínka Handlovská, Vivi Wengerová, 8.A (Maľby na plátne)

Víťazom srdečne gratulujeme a tešíme sa na vaše šikovné ruky nabudúce!

zapísala: D. Mojžišová

• Šarkaniáda

• Dňa 20.10. sa naši prváčikovia spoločne so škôlkarmi vyšantili na ŠARKANIÁDE. Aj keď nám počasie nevyšlo úplne podľa predstáv a vetrík nám veľmi nefúkal, deti si túto akciu veľmi užili.

• Strelecká súťaž

• Dňa 25.10. sa naša škola zúčastnila súťaže v športovej streľbe v disciplíne ZaPu 30. Súťaž sa uskutočnila v ZŠ Zvolenská Slatina. Našu školu reprezentovali chlapci z 8.A Teodor Taraba, Štefan Milán a žiak 9.A Marek Hanzel. Chlapcom ďakujeme za vzornú reprezentáciu školy.

• Prváčikovia z 1.B triedy

• Naša prvácka trieda lienok sa vďaka našej lienke Školienke pomaly mení na lúku plnú farebných zážitkov. Spoznávame spoločne písmenká, ktoré sme si skúsili vymodelovať z plastelíny, napísať prstom do múky. Na matematike spoznávame čísla rôznymi zábavnými aktivitami.

• Exkurzia v NBS

• Štvrtáci a piataci rozvíjali svoju finančnú gramotnosť v Národnej banke Slovenska v Banskej Bystrici

• Prváčikovia a ich prvý mesiac v škole

•          Naši milí námorníci z 1.A triedy majú za sebou prvé týždne v škole. Spoločne sme nastúpili na loď plnú nových zážitkov.Vieme už veľké tlačené písmená, vieme zložiť slabiky a počujeme prvé hlásky.

Na matematike sme spoznali čísla, ktorým sme priraďovali správny počet gombíkov. Motiváciou je našou usilovnosťou preplávať až k pokladu, kde si otvoríme truhlicu plnú prekvapení.

Naše aktivity si môžete pozrieť v galérii.

• Európsky týždeň športu

• Európsky týždeň športu je aktivita, ktorá prebieha v 40 krajinách Európy od 23. do 30. septembra. Keďže ani v našej škole nie je šport nikomu cudzí, aj tento rok sme venovali pohybovým aktivitám celý deň. Žiaci prvého stupňa mali možnosť ukázať svoje zručnosti, presnosť, trpezlivosť, silu a vytrvalosť v rôznych disciplínach (skok do diaľky, prekážková dráha, hod granátom, preťahovanie lanom, manipulácia s florbalovou hokejkou, prenášanie predmetov pomedzi kužele).

Akcie sa zúčastnili aj žiaci II. stupňa a žiaci špeciálnych tried. Využili sme priestory okolia školy, kde prebiehali zápolenia vo viacerých disciplínach. Na umelom ihrisku pri škole sa hral futbal a basketbal. Deti si vyskúšali svoju koordináciu v prekážkovej dráhe či rôznych pohybových hrách, ako skok vo vreci, skok do diaľky z miesta. Presnú mušku pri hode na cieľ, či pri volejbale a vybíjanej. Víťazi boli odmenení a zožali zaslúžený potlesk.

Všetci sa dobre zabavili a aj vďaka slnečnému počasiu sme si športový deň veľmi užili.

Mgr. Nikola Brhlíková, Mgr. Peter Jodas

• Vyhodnotenie zberu papiera - jeseň 2022

• Spolu sa vyzbieralo 3042 kg.

Víťazi- Jednotlivci:

1.miesto – Katarína Kupčiová 2.A – 390 kg

2.miesto – Simon Stieranka 2.A – 290 kg

3.miesto – Matej Zlámala 5.A – 177 kg

Víťazi- Triedy:

1.miesto – 2.A – 973 kg

2.miesto – 5.A – 331 kg

3.miesto – 3.A – 164 kg

---------------------------------------------------

Ostatné triedy:

4.miesto – 4.A - 145 kg.     5.miesto – 1.A - 124 kg.          6.miesto – 8.A - 115 kg.

Potom 7.A, 1.B, 6.A, 3.B, 1.ŠT.          0 kg – 2.ŠT a 9.A.

Najviac za triedu doniesli:

1.A – Timea Kamenská

1.B – Eliška Vaňová

2.A – Katarína Kupčiová, Simon Stieranka, Vanesa Ivanová ... nad 170 kg

3.A – Adam Mlynárik

3.B – Tobias Peták

4.A – Dominik Kováčik

5.A – Matej Zlámala

6.A – Karolína Donovalová

7.A – Dávid Kido a Šimon Víglaský

8.A – Paulína Handlovská

• Exkurzia do Modry a Červeného Kameňa

• V stredu 5. októbra sme sa so žiakmi 7., 8. a 9.  ročníka vybrali na exkurziu do Modry a na hrad Červený Kameň. Dve hodiny cesty autobusom ubehli ako voda a už sme vchádzali do mesta, v ktorom Ľudovít Štúr prežil posledné týždne svojho života. Pani v múzeu nám pútavo porozprávala o búrlivej dobe, v ktorej žil, o jeho životných radostiach, strastiach i odriekaniach.
            Ďalej naše kroky viedli k miestu Štúrovho posledného odpočinku, kde sme na znak úcty položili kvietky a zapálili sviečku.
            Hrad Červený Kameň nás uchvátil! V rámci prednášky sme sa dozvedeli veľa zaujímavých vecí o živote na hrade v minulosti. Videli sme krásny dobový nábytok, obrazy, gobelíny, fresky, zbrane, brnenia, nakúpili suveníry a príjemne unavení sme vyrazili na cestu domov.
            V tento pekný deň sme aspoň trošku nahliadli do našej minulosti a hodláme v tom pokračovať.......

Zapísala: D. Mojžišová