• McDonald´s Cup

• Dňa 25.4.2023 sa v priestoroch ZŠ Janka Alexyho vo Zvolene konal futbalový turnaj McDonald´s  Cup. Turnaja sa mohli zúčastniť žiaci 1. až 4. ročníka. Naši žiaci si zmerali sily so žiakmi zo ZŠ Nám. mládeže Zvolen a so žiakmi zo ZŠ Janka Alexyho Zvolen. V rozhodujúcom zápase o postup naši žiaci prehrali 1:0. Podali výborný výkon a tak ako prehrali mohli aj vyhrať. Každopádne za predvedenú hru im patrí veľká pochvala. Ďakujeme za vzorné správanie a vzornú reprezentáciu školy.

Mgr. Ondrej Janeček

• Workshop

• V piatok 21.4. sme mali na škole návštevu z CVČ JUNIOR Banská Bystrica. Pripravili si na hodiny telesnej výchovy zaujímavé aktivity. Kim-ball známy aj ako OMNIKIN niektorí spoznali prvýkrát. Táto zaujímavá športová hra prebiehala v telocvični našej školy a vyskúšali si ju starší žiaci siedmeho, ôsmeho a deviateho ročníka. Mladší žiaci a ostatní žiaci mali pripravené ďalšie zábavné aktivity. Chceme sa poďakovať pani Murkovej a pánom Krullovi a Tomkovi.

• Lesnícke dni

• Dňa 21.4. 2023 sme sa so žiakmi 4.A triedy zúčastnili otvorenia 17. ročníka Lesníckych dní, celoslovenského podujatia organizovaného Národným lesníckym centrom vo Zvolene. Podujatie prebieha pravidelne v období „Dňa Zeme“ a je venovaný Zemi. Lesníci nám pripomenuli liečivú silu prírody aj v aktivitách lesnej pedagogiky. Nechýbali ani ukážky lesníckych činností, poľovníctva či včelárstva. Žiaci si mohli preveriť svoje vedomosti týkajúce sa lesa v praktických činnostiach so živým materiálom, vyrobiť si chrústa so zvukom a pod. Príjemné aktivity nám doprialo aj krásne slnečné počasie a chutná zmrzlinka. Máme dobrý pocit z príjemne stráveného dňa a budeme sa naň tešiť aj budúci rok.

Mgr. Ivana Kučmiková

• Mottom tohtoročného Dňa Zeme je Investujte do našej planéty!

Tak ako v mnohých kútoch sveta sa milióny ľudí zapájajú do rôznych aktivít zameraných na zvýšenie povedomia o klimatickej kríze, tak aj my na hodinách biológie, sme sa učili ako je možné zmeniť naše správanie v záujme ochrany prírody.

20. apríla 2023  všetci žiaci našej školy  venovali pozornosť separácii odpadov a vyčistili sme si svoje najbližšie okolie. Mladší žiaci zveľadili areál školy a blízke ulice Budče. Starší žiaci pomohli vyčistiť oblasť v blízkosti bioplynovej stanice, cestu k Čertovej skale a časť Sietna.  Veríme, že takýmito aktivitami sa nám podarilo zvýšiť environmentálnu gramotnosť našich žiakov   a upriamili sme ich pozornosť na jeden z najväčších problémov dnešnej doby.

Zapísala K. Hotová

• Obvodné kolo vo futbale

• Dňa 14.4.2023 sa naša škola zúčastnila obvodného kola vo futbale. Súťaž sa uskutočnila na ZŠ A. Sládkoviča na Sliači. Našu školu reprezentovali chlapci zo 7.A Samuel Valach, Martin Hazucha a Dávid Kido, 6.A David Vígľašský a Alex Bučko a z 5.A Matej Zlámala, Oliver Ort-Šnep, Tomislav Mazúch a Vojtech Kelemen. Chlapci obsadili pekné (aj keď nepostupové) tretie miesto. Ďakujeme za vzornú reprezentáciu školy.

Mgr. Peter Jodas

• Veľkonočné prázdniny

• Riaditeľstvo ZŠ Adely Ostrolúckej v  Budči Vám oznamuje, že od 06.04.2023 do 11.04.2023 sú veľkonočné prázdniny. Školské vyučovanie sa začne v stredu 12.04.2023. Prajeme Vám krásne prežitie veľkonočných sviatkov.