• Športový deň v MŠ

• Dňa 25. 9. 2023 sme s prvákmi zavítali do MŠ v Budči. Pre deti boli pripravené stanovištia, na ktorých si vyskúšali svoje zdatnosti. Spoločne sme si užili športové doobedie sprevádzané hudbou a dobrou náladou. Počasie taktiež prialo vonkajším aktivitám.

Ďakujeme za pozvanie a tešíme sa na ďalšie stretnutie.

M. Blažíčková, N. Brhlíková, L. Viktorová

• Preventívny program – Adaptácia žiakov v 5. ročníku

• Prechod z I. na II. stupeň je kľúčovým momentom vzdelávania,  ide o obdobie mnohých zmien – v tomto veku  sa žiaci lúčia s prepubertou a stoja na prahu puberty - všetky premeny, ktorými prechádzajú (a nie je ich málo - biologické, psychické....), vedú k strate starých istôt (toho čo poznali) a sú nútení navyše prispôsobiť sa novým nárokom prostredia  . Žiaci sa  pri prechode na II. stupeň musia  vyrovnať so zmenou  " šéfky" – nová triedna  učiteľka, zmenou organizácie vzdelávania - viac predmetov, na každý predmet iný učiteľ, nové spôsoby preverovania vedomostí, citeľný nárast množstva učiva , zmenou prostredia – žiaci odchádzajú do inej triedy,  do inej časti budovy .  Aby žiaci zvládli prechod za druhý stupeň bez závažných ťažkostí , je potrebné  ich sprevádzať, povzbudzovať , vytvárať bezpečné prostredie, kde budú môcť rozvíjať svoj potenciál. Aby sme im  pomohli, dňa 20.9.2023 absolvovali preventívny program  „ Adaptácia žiakov v 5. ročníku“ s Mgr. M.Almášim a Mgr. M. Klimovou z CPP vo Zvolene. Aktivity tohto preventívneho programu boli zamerané na pomoc pri adaptácii žiakov v súvislosti s prechodom na 2. stupeň ZŠ.

Mgr. Martina Kapustová, výchovná poradkyňa

• Školský parlament

• Na začiatku septembra si žiaci 3. – 9. ročníka na triednických hodinách zvolili zástupcu svojej triedy do školského parlamentu. Novými členmi parlamentu sa stali:

Simon Stieranka (3.A), Richard Kupči (4.A), Marko Slosarčík (5.A), Klára Krajčiová (6.A), Larisa Brlášová (7.A), Nina Beňová    (8.A), Diana Petrášová (9.A).

Členovia parlamentu majú za sebou už aj svoje prvé zasadanie, kde si vypracovali a odsúhlasili plán svojej činnosti na nový školský rok a zvolili predsedu, podpredsedu a zapisovateľa.

Predsedníčkou parlamentu sa stala Diana Petrášová (9.A), podpredsedom Marko Slosarčík (5.A), zapisovateľkou Nina Beňová (8.A).

Dve žiačky – Nina Beňová a Larisa Brlášová – sa budú starať o nástenku školského parlamentu, kde budú informovať o plánovaných akciách.

Zuzana Podhradská, koordinátorka parlamentu

• Slávnostné otvorenie školského roka 2023/2024

• V pondelok 4. septembra 2023 sa  v školskom areáli uskutočnilo slávnostné otvorenie nového školského roka za účasti starostu obce Budča, rodičov, žiakov a pedagógov. Pani riaditeľka Silvia Pintérová v slávnostnom prejave privítala všetkých zúčastnených, povzbudila žiakov a ich rodičov milými slovami  a popriala nám všetkým veľa síl a optimizmu v ďalšej školskej práci.